پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 7
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 32
 
فروش تجهيزات ويپ
نوشته شده در ۱۷ دى ۱۳۹۷
ساعت : ۱۰:۱۴:۵۰
نویسنده : محمدرضا مقصودي
نظرات (0)

نصب و راه اندازي و فروش تجهيزات ويپ VOIP 

ويپ چيست ؟

سيستم تلفن تحت شبكه ويپ Voip در سازمانها به عنوان مركز تلفن ويپ عمل مي كند. سيستم تلفني ويپ voip كمك شاياني در كاهش هزينه هاي تلفن مي كند و براي شركت ها مناسب است.

خدمات ويپبا بزرگتر شدن سازمانها و افزايش شعبات مختلف شركتها در شهرهاي مختلف و حتي ديگر كشورها، نياز به استفاده از سيستم تلفني ويپvoip  روز به روز بيشتر احساس مي شود. اين سيستم به علت سهولت در كاربري، مديريت آسان، انعطاف پذيري بالا و مزاياي بيشماري كه نسبت به سيستم تلفن مركزي سنتي دارد بسيار

.

 

سيستم تلفن مركزي سنتي

در ادارات و شركت ها كه معمولا لازم است بين بخش هاي مختلف شركت ، ارتباط برقرار شود از سيستم تلفن مركزي استفاده مي شود. سيستم تلفن تحت شبكه ويپ VOIP از يك تلفن سانترال آنالوگ ،گوشي هاي آنالوگ و كابل هاي تلفن آنالوگ تشكيل مي شوند. تلفن سانترال آنالوگ، كار انتقال تماس به خطوط داخلي را انجام مي دهد. براي پياده سازي اين سيستم سنتي، نياز به حضور كارشناسان اين حوزه، جهت پياده سازي كابل كشي ها مورد نياز است كه همين موضوع نقطه ضعفي براي آن محسوب مي شود و يكي از مهمترين دلايلي مي باشد كه ما را به استفاده از سيستم تلفن تحت شبكه ويپ با پياده سازي راحت تر سوق دهد.

 

معرفي سيستم تلفني ويپvoip 

نصب و راه اندازي ويپ VOIPسيستم تلفن تحت شبكه ويپvoip  ، نام يك سيستم تلفني است كه با استفاده از اينترنت ،ارتباطات تلفني را برقرار مي كند و نام آن هم بر گرفته از سرواژه هاي عبارت Voice Over Internet Protocol به معناي ارتباط تلفني از طريق اينترنت مي باشد.با ظهور سيستم تلفن مركزي ويپvoip  ،استفاده از سيستم تلفن سنتي كه بر پايه سوئيچ مداري كار مي كرد منسوخ شده است. اين امر به علت امكانات و مزاياي بي نظيري است كه اين سيستم تلفني به همراه دارد. براي پياده سازي سخت افزاري سيستم تلفن ويپvoip  نياز به حضور كارشناسان اين حوزه نداريم و طراحي آن به گونه اي است كه به راحتي قابل اجراست.

.

اجزاي سيستم تلفني ويپvoip 

 • هسته اصلي عملكرد سيستم تلفني ويپvoip  ، وجود شبكه محلي (LAN) مي باشد.اين شبكه تمام بخش هاي سيستم را به هم وصل مي كند.

 • سرور ويپvoip ، كه يه سانترال است كه در بستر IP (پروتكل اينترنتي) كار مي كند.اين سانترال نسبت به سانترال هاي آنالوگ ، بسيار كوچكتر است.

 • تلفن هاي ويپvoip  كه نسبت به تلفن هاي آنالوگ كمي گرانتر هستند در عوض امكانات بسياري دارند.اين تلفن ها از طريق كابل شبكه به شبكه كامپيوتري وصل مي شوند و با سرور ارتباط برقرار مي كنند.

 • گيت وي ويپvoip ، دستگاهي است كه ارتباط بين سيستم تلفني ويپvoip  را با خطوط آنالوگ شهري برقرار مي سازد.

.

مزاياي نصب و راه اندازي تلفن تحت شبكه ويپvoip (مزاياي ويپ)

 • تجهيزات ويپپياده سازي آسان: مي توان نرم افزار ويپvoip  را بر روي كامپيوتر نصب كرد و پيكربندي آن را با اجراي چندين دستورالعمل ،انجام داد.

 • استفاده از شبكه كامپيوتري به جاي سيم كشي مجزا: شما براي استفاده از اين سيستم نياز نداريد كه سيم كشي جداگانه اي انجام دهيد و كافيست كه گوشي خود را به پورت استاندارد نزديكترين كامپيوتر در شبكه، متصل كنيد. همچنين در صورتي كه از نرم افزار ويپ تلفني استفاده مي كنيد تنها كافيست آن  را بر روي كامپيوتر متصل به شبكه نصب كنيد. اين نرم افزارها به صورت متن باز و رايگان در اختيار همگان هستند. اين قابليت ها، منجر به سهولت در افزايش دادن تعداد كاربران سيستم تلفن تحت شبكه ويپvoip  مي شود.

 • كاهش هزينه ها: يكي از اصلي ترين دلايل استفاده از سيستم voip اين است كه هزينه تمام شده براي تماس هاي تلفني شركت شما كاهش پيدا مي كند.

 • مديريت آسان: نرم افزار مورد استفاده داراي اشكال گرافيكي است كه به راحتي مي توانيد با آن كار كنيد و تنظيمات خود را در آن انجام دهيد.

 • سازگاري با انواع گوشي ها و تجهيزات : استاندارد مورد استفاده در سيستم تلفن ويپvoip  ، SIP است و هر تجهيزاتي كه از اين استاندارد پشتيباني كند در اين سيستم قابل استفاده است. بنابراين مي توان انواع و اقسام گوشي ها درمدل هاي مختلف و با برندهاي مختلف  كه از اين استاندارد پشتيباني كنند را در سيستم تلفن voip به كار گرفت.

.

سيستم تلفني voip براي استفاده چه كساني است؟

 • در يك شركت براي ارتباط بين قسمت هاي مختلف ، به جاي خطوط تلفن شهري ،مي توان از سيستم تلفني ويپvoip  استفاده كرد.اين كار موجب صرفه جويي در هزينه هاي شركت خواهد شد.

 • شركت هايي كه داراي چندين شعبه هستند، معمولا نياز دارند كه بين اين شعب ارتباط تلفني برقرار كنند. سيستم تلفني ويپvoip  به علت قابليت هاي فراوان آن ، براي استفاده اين شركتها ،مناسب ترين گزينه انتخاب است.

 • بسياري از شركت هاي بزرگ كه با تبليغات و برندسازي به جذب مشتري مي پردازند با حجم زيادي از تماس هاي تلفني در هر ساعت روبرو هستند. براي از دست ندادن مشتريان و جلب رضايت آنها ، بايد از سيستم تلفني استفاده كنند كه امكاناتي نظير صف انتظار داشته باشد، كه سيستم تلفني ويپvoip  از اين امكان نيز برخوردار است.

 • در عصر ارتباطات ، شايد ارتباط تنها از طريق صدا براي رساندن پيام به مخاطب كافي نباشد و نياز به انتقال ديتا و تصوير هم داشته باشيم. سيستم تلفني ويپvoip  ،اين نياز ما را هم برآورده مي كند.

 • سيستم تلفني ويپvoip  به علت قابليت ارسال تصوير همراه با صوت مناسب استفاده در ويدئو كنفرانس هاست.

 • ارتباط با خارج از كشور از طريق خطوط تلفن شهري، مستلزم پرداخت بهاي نسبتا سنگيني است و مقرون به صرفه نيست، با استفاده از سيستم تلفن ويپvoip  مي توان به صورت رايگان با خارج از كشور ارتباط برقرار كرد.

 • با توجه به قيمت بسيار پايينتر هزينه هاي تماس در سيستم تلفن ويپ voip و مزاياي آن، مي توان در ساختمانهاي نوساز كه سيم كشي تلفن انجام نداده اند از اين سيستم تلفني مدرن و بهينه استفاده كرد.

 

در ادامه مجموعه اي از مزيت هاي ويپ آورده شده است :

 • تركيب صدا و اطلاعات در ارتباطات

 • استفاده از استاندارد SIP ،323

 • كاهش هزينه هاي پشتيباني و نگه داري به دليل ادغام شبكه ديتا و تلفن

 • پويايي و پيشرفت روز افزون نرم افزار

 • قابليت توسعه و برنامه نويسي براي گوشي هاي تلفن و موبايل

 • پشتيباني از امكانات مخابراتي كنوني و ارايه خدمات ويپ جديد، با هزينه پايين و سهولت در اجرا

 

امكانات مركز تماس ويپ گروه فني و مهندسي آي تك

برخي امكانات اين سيستم در نرم افزار ويپ به شرح زير است:

امكان ارائه داخلي به تعداد نا محدود براي كاربران

با توجه به سخت افزار و نرم افزار انتخابي براي ويپ ، مي توانيد تعداد مختلف و بسيار زياد داخلي داشته باشيد. با توجه به قيمت ويپ شما مي توانيد بهترين كيفيت و بهترين امكانات را استفاده كنيد.

 

امكان دريافت Voicemail پيام صوتي

با استفاده از اين سرويس در صورت عدم پاسخگويي كاربران مي توان براي آنها پيام صوتي گذاشت . كاربر در زمان دلخواه قادر به شنيدن پيام مي باشد . همچنين امكان ذخيره سازي پيام بر روي سرور و در صورت نياز حتي ايميل كردن آن براي كاربر وجود دارد.

ضبط مكالمات

تمامي مكالماتي كه در بستر نرم افزار ويپ در سيستم صورت مي گيرد قابليت ضبط شدن و ذخيره شدن در سرور را دارا مي باشند و همچنين با كمك فشرده سازي مي توان حجم مكالمات را تا اندازه بسيار خوبي كاهش داد.

نرم افزار تلفن Softphone

با نصب نرم افزار تلفن بر روي كامپيوتر ، امكان دسترسي به داخلي از طريق كامپيوتر كاربر فراهم خواهد شد . با اين ويژگي از بيرون شركت هم امكان ارتباط با سازمان بصورت بدون هزينه وجود دارد. همچنين مي توان از لپ تاپ يا موبايل به عنوان تلفن ويپ استفاده كرد.

فكس به ايميل

با استفاده از سرويس fax to email قابليت دريافت اتوماتيك فكس هاي دريافتي و ارسال آني آنها به ايميل كاربر وجود خواهد داشت. بدين صورت در مصرف كاغذ صرفه جويي شده و به محيط زيست اهميت داده خواهد شد . از طرف ديگر با ذخيره سازي اسناد و فكس هاي دريافتي در ايميل،قابليت دسترسي به آنها در هر مكان و زمان مقدور مي باشد .

آي.وي.آر IVR

اين ويژگي ( Interactive Voice Response) به شما امكان برقراري منوي صوتي بر اساس تماس كاربران را فراهم مي كند و به كمك آن كاربر مي تواند براي اتصال به بخش مورد نظر خود ، داخلي بخش مورد نظر خود را بر اساس پيام اتوماتيك خوانده شده وارد كند.

براي مثال در تماس با شركتي كه داراي بخش فروش، پشتيباني و ... است، ابتدا پيام پخش شده و سپس براي ارتباط با هر بخش يك شماره اعلام مي گردد. و بعد از آن تماس گيرنده با وارد كردن شماره مورد نظر به بخش مربوطه هدايت مي شود.

صف انتظار

با استفاده از ويژگي صف انتظار، در صورت اشغال بودن خطوط ديگر ارتباط قطع نمي گردد و تماس هاي مخاطبان از دست نمي رود ،بلكه در صف انتظار قرار مي گيرند و با آزاد شدن داخلي تماس برقرار شود.

مديريت تماس در ساعات اداري

اين ويژگي يكي از موارد پر كاربرد سيستم تلفن شركت محسوب مي شود. كه در سيستم هاي VoIP با مقرر كردن ساعات كاري به راحتي قابل انجام خواهد بود.

گزارش گيري از تماس ها

اين امكان وجود دارد كه تماس كاربران به صورت گزارش در سيستم مركز تماس ويپ ذخيره گردد كه در نظارت بر تماس ها و ارائه گزارش هاي مختلف بر اساس تماس هاي تلفني دريافتي بيانگر نحوه و ميزان تماس هاست،و در عمليات مديريتي شركت قابل استفاده است .

 

گوشي ويپ

گوشي تلفن ويپ انواع مختلفي دارد : گوشي تلفن ويپ روميزي ، گوشي هاي بي سيم، گوشي ويپ روميزي تصويري.

فروش تجهيزات ويپ

ما در فروشگاه اينترنتي خود ميتوانيم كمك شايسته اي به شما جهت فروش تجهيزات ويپ انجام دهيم. يا ميتوانيد با ما تماس بگيريد و از آخرين قيمت ها با اطلاع شويد.

آموزش ويپ

ما در گروه فني و مهندسي آي تك با استفاده از كادر مجرب و تخصصي كليه دوره هاي آموزش ويپ را بصورت كاملا حرفه اي و با قيمت مناسب به شما آموزش مي دهيم.

فروش ويپ

.

جهت مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد.

02166977972   –   02166977987

09123621699

 

مقالات بيشتر نصب و راه اندازي ويپ توسط گروه فني و مهندسي آي تك اينجا كليك كنيد

منبع : aytaak.ir

:: موضوعات مرتبط: ويپ VOIP
:: برچسب‌ها: فروش تجهيزات ويپ،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]